Güncel Amonyum Sülfat Gübresi Fiyatları

Amonyum Sulfat Gubresi Fiyatlari
Paylaş
 

2018 yılı gübre piyasası fiyat paylaşımlarımıza devam ediyoruz. 2018 yılı güncel verileri bu sayfa aracılığı ile takip edebilirsiniz. Şimdilerde amonyum sülfat gübresi 50 kilosu 40 TL şeklinde satılmaktadır.

Geçen Senenin Gübre Fiyatları Şu Şekildeydi

gübre fiyatları - Güncel Amonyum Sülfat Gübresi Fiyatları

Gubresatis.com sitesinden alınmıştır

10 Ocak 2017 tarihinde yaptığımız piyasa araştırmasında;

% 21 granül amonyum sülfat gübresi 680 TL/Ton,

% 21 toz amonyum sülfat gübresi ise 590 TL/Ton olarak belirlenmiştir.

Mart 2016 itibari ile yapmış olduğunuz piyasa araştırmasında amonyum sülfat gübresi peşin fiyatı;

% 21 granül amonyum sülfat gübresi 690 TL/Ton,

Güncel Amonyum Sülfat Gübresi Fiyatları 2017

% 21 toz amonyum sülfat gübresi ise 630 TL/Ton

2016 yılı ile birlikte gübrede yapılan KDV indiriminden sonra piyasalarda oluşan amonyum sülfat gübresi fiyatları( % 21 şeker gübre fiyatları ) sizler için araştırdık. 2016 yılı Ocak ayı itibari ile % 21 granül amonyum sülfat gübresi 685 TL/Ton, % 21 toz amonyum sülfat gübresi ise 640 TL/Ton‘dur.

Vermiş olduğumuz fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır. Gübre fiyatları nakliye, ham madde maliyetleri, döviz kuru vb. bir çok maliyet artırıcı husustan etkilenmekte ve iller arasında, hatta ilçeler arasında dahi farklılık gösterebilmektedir. Oluşan bu düşüşün kalıcı olması gerektiğini belirtmeden geçmemiz doğru olmayacaktır. Sezon açıldığında fiyatların farklı hususlardan etkilenmeden ve KDV indirimi de yansıtılmış hali ile üretici ile buluşmasını diliyoruz.

Hububatta bahar gübrelemesi nin başlaması ile birlikte amonyum sülfat gübresi fiyatları gübre piyasasında tonu kaç TL’den alınıp satılıyor sorusunun cevabını bulmak için araştırmalarımıza devam ediyoruz. Ocak ayında yapmış olduğumuz gübre piyasası araştırmamızda Amonyum sülfat gübresi fiyatı 700 TL/Ton olarak belirlenmişti.

2015 yılı Mart ayında yaptığımız araştırması neticesinde granül amonyum sülfat gübresi fiyatı 780 TL/Ton, toz amonyum sülfat gübresi fiyatı ise 615 TL/Ton olarak tespit edilmiştir. Ocak ayına göre granül olanında 80 TL/Ton’luk bir artış söz konusudur. Ülkemizin genelinde farklı iklim ve toprak yapısının mevcut olmasından dolayı özellikle hububatta üst gübreleme işlemi biten yerler olmasına rağmen hala gübreleme işlemi süren bölgelerimizde mevcut. 

Üst gübrelemede tercihinizi hangi gübreden yana kullandınız? Bunu yaparken toprak tahlilinden mi faydalanıyorsunuz yoksa geçmiş yıllarda edinmiş olduğunuz tecrübelerinizi mi kullanıyorsunuz? Bizim tavsiyemiz uygun koşullarda ve şekilde alınmış toprak numunesinin tahlil edilmesine müteakip oluşturulacak bir gübreleme programını takip etmeniz olacaktır. Neticede gereğinden fazla atılan her gübre maliyetinizi artıracak, üründen elde edeceğiniz karınızın düşmesine sebep olacaktır. Bizler belirli periyotlarda piyasa araştırmalarımıza devam ederek siz değerli üretici kardeşlerimize oluşan fiyat aralıklarını ulaştırma gayreti içerisinde olacağız. Sizlerde yorum bölümümüz aracılığı ile bizlere ve diğer üreticilere köyünüzde,kasabanızda veya ilçenizde oluşan gübre fiyatlarını ulaştırabilirsiniz. Bereketli bir yıl geçirmeniz ümidi ile. Şimdilik hoşcakalın. 

 

Bu yazı 4986 kere okundu.
  • Site Yorum

15 adet yorum var.

  1. ibrahim dedi ki:

    selamın aleyküm cümleten şimdiden hayırlı hasatlarınız olsun benim nacizane sormak istediğim amonyum sülfat toprakta çözülme süresi ne kadar kaç günü bulur şimdiden saygılar

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Toprak ve Gübre,mut zeytinyağı,kamkat fidanı
selülit yağı , aynısefa kremi , bıttım sabunu