Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı

soğuk sıkma zeytinyağı
Paylaş
 

Kahvaltılarımızın vazgeçilmezidir zeytin. Yeşil zeytin ve siyah zeytin olarak sofralarımızda yer aldığı gibi zeytinyağı ile de hayatımıza lezzet ve sağlık katmaktadır. Akdeniz Bölgesi ve Ege Bölgesindeki bahçelerin büyük bölümünü zeytin kaplamaktadır. Akdeniz’in Mut Yöresinde poyraz eksik olmaması sebebi ile kurt veya haşere gibi zararlı canlılar bu bölgede zeytine tutunamaz bu nedenle burada zeytinler ilaçsız olarak yetişir. Bu zeytinlerden elde edilen tamamen organik zeytinlerden elde edilen zeytinyağları Avrupa Birliği tarafından ödül almıştır.

Büyük bir emek sarf edilerek yetiştirilen zeytinler toplandıktan hemen sonra erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı için hiç bekletilmeden direk sıkıma alınır. Erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı erken hasat edilen, ilk mahsul yeşil zeytinlerden ve aynı tatta tek çeşit olan zeytinlerden elde edilir. Kaliteli birinci sınıf zeytinyağları Türkiye’nin zeytinyağı ihtiyacını karşıladığı gibi yurtdışından gelen taleplere de cevap vermektedir.

Erken hasat soğuk sıkım zeytinyağları evimizde, yemeklerde, salatalarda ve özellikle restoranlarda kullanılması nedeni ile çok önemli yere sahiptir. En güvenilir Erken hasat soğuk sıkım zeytinyağını geleneksel yöntemlerle elde etmiş, küçük yerel satıcılardan ve online satış mağazalarından temin edebilirsiniz. Ürünlerin açık ambalajda veya plastik ambalajlarda olmamasına ve güneşte bekletilmemiş olmasına özen gösteriniz. Kapalı teneke kutular veya ağzı kapalı cam şişeler tercih edebilirsiniz.

Bu yazı 1014 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Toprak ve Gübre,mut zeytinyağı,kamkat fidanı
selülit yağı , aynısefa kremi , bıttım sabunu