Basınçlı Sulama Hibe Desteği Başvuruları Başladı

bireysel-basincli-sulama-hibe-destegi-basvurulari
Paylaş
 

Basınçlı Sulama Hibe Desteği Başvuruları Başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında, bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi başvuruları başladı.

2017 Yılı Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi başvuruları 29 Nisan 2016 tarih ve 29698 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2016/13 sayılı “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” e göre 01 Ocak 2017 tarihinde başlayıp 14 Şubat 2017 tarihi mesai bitiminde (45. gün) sona erecektir.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, hibeye esas mal alım tutarının KDV hariç yüzde 50’sine hibe yoluyla destek verildiği ve hibe tutarlarının gerçek kişiler için 100 bin TL, tüzel kişiler için 200 bin TL olduğunu bildirdi. Hibe desteğine başvurmak isteyen çiftçilerin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerektiği belirtildi. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü, program kapsamında hibe desteği verilecek konuları şöyle sıraladı.

“Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, lineer sistem, center pivot sistem veya tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alınması, güneş enerjili sulama sistemi kurulması”.

Bu yazı 1137 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. 3B tekin dedi ki:

    05379540566 iletişim bilgileri

  2. 3B tekin dedi ki:

    her türlü basınçlı sulama projeleri hibe ve kredi başvuruları yapılır 3b tekin

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Toprak ve Gübre,mut zeytinyağı,kamkat fidanı
selülit yağı , aynısefa kremi , bıttım sabunu